[afflink url="//profitshare.ro/l/2710778" name=""][afflink url="//profitshare.ro/l/2710784" name=""] [afflink url="//profitshare.ro/l/2710785" name=""] [afflink url="//profitshare.ro/l/2710786" name=""] [afflink url="//profitshare.ro/l/2710787" name=""][afflink url="//profitshare.ro/l/2710788" name=""] [afflink url="//profitshare.ro/l/2710796" name=""] [afflink url="//profitshare.ro/l/2710797" name=""] [afflink url="//profitshare.ro/l/2710799" name=""] [afflink url="//profitshare.ro/l/2710800" name=""] [afflink url="//profitshare.ro/l/2710803" name=""]
Home >> Iasi News >> Job: Consilier orientare in cariera si dezvoltare profesionala

Job: Consilier orientare in cariera si dezvoltare profesionala

CONSILIER ORIENTARE IN CARIERA SI DEZVOLTARE PROFESIONALA

Posturi disponibile in orasele: Iasi, Ploiesti, Pitesti, Targoviste, Constanta, Timisoara, Craiova, Bucuresti.

RESPONSABILITATI:

  • dezvoltarea de metodologii personalizate de consiliere si orientare in cariera in functie de specificul grupului tinta;
  • evaluarea personalitatii persoanelor consiliate;
  • oferirea recomandarilor cu privire la intocmirea unui CV, scrisori de intentie, consiliere privind cautarea unui loc de munca.
  • implicarea in dezvoltarea si gestionarea platformei de integrare pe piata muncii, oferind consiliere online;
  • propunerea si organizarea de programe specifice de consiliere si de orientare in cariera;
  • elaboreaza si completeaza documentele de inregistrare si evidenta a activitatii de consiliere;
  • arata clientului cum sa isi evalueze abilitatile, valorile, interesele; cum sa ia decizii in mod corect; cum sa isi seteze obiective si cum sa isi construiasca planuri de actiune pentru atingerea lor;
  • identificarea de activitati educative, instructive pentru formarea deprinderilor de autocunoastere, marketing personal si dezvoltarea deprinderilor antreprenoriale;
  • elaboreaza propuneri pentru dezvoltarea activitatii in cadrul punctului de lucru unde activeaza, identifica si promoveaza activitati conexe activitatii de consiliere in cariera;
  • dezvolta si implementeaza programe de dezvoltare profesionala si personala;
  • asigura administrarea portofoliului de clienti si relatia cu acestia.

CERINTE SPECIFICE POSTULUI:

  • Experienta generala in munca minim 5 ani;
  • Studii superioare in psihologie, resurse umane, economic;
  • Persoana antreprenoriala, pro activa si buna cunoscatoare a mediului de afaceri;
  • Experienta in domeniul resurselor umane: consiliere in cariera, training, HR etc.;
  • Abilitati de comunicare;
  • Cunostinte limba engleza – nivel avansat;
  • Cunoasterea buna a Microsoft Office;
  • Capacitate si cunostinte de dezvoltarea de instrumente de comunicare si consiliere online;
  • Experienta in account management si management de proiect constituie avantaj;

APLICARE Trimite aplicatia ta la cariere@loopoperations.ro insotita de un CV in format Europass actualizat si de o scrisoare de intentie prin care sa ne convingi ca ai abilitatile necesare postului ales. Specifica in subiectul email-ului pozitia pentru care aplici.

Comenteaza direct de pe contul tau de Facebook

Check Also

Castiga 500 euro la Targul de Cariere Iasi in perioada 10-11 Octombrie 2017

Peste 60 de companii și organizații recrutează la Târgul de Cariere Iași mâine și miercuri ...